Jak zarezerwować i opłacić apartament lub dom na wakacje

Kiedy wybieramy noclegi w hotelu, wszystko jest proste – wybieramy pokój i czas pobytu, podajemy dane, dokonujemy płatności przelewem lub kartą. Wiele osób obawia się korzystać z prywatnych domów i apartamentów na wakacje, bo nie wie, jak się do ich rezerwacji zabrać. Czy będzie trzeba wszystko załatwiać telefonicznie? Czy mam gwarancję, że miejsce będzie na mnie czekać, czy okaże się, że ktoś zapłacił w międzyczasie więcej? Takie obawy są zrozumiałe, jednak bezpodstawne.
Dzisiaj nie musimy korzystać z załatwiania wszystkiego „na słowo”. Oferty wakacyjnych apartamentów i domów znajdziemy również w bazach noclegowych w internecie. Wiele serwisów pośredniczy w ich wynajmowaniu, pobierają prowizję od właścicieli. Oznacza to, że płatności dokonujemy za pośrednictwem serwisu, który ma odpowiedni system przyjmowania opłat i automatycznej rejestracji. Dokonujemy więc rezerwacji tak samo jak w przypadku hotelu.
Kiedy apartamenty i domy wynajmujemy bezpośrednio od właściciela, najczęściej wymagana jest zaliczka wcześniej i reszta płatności na miejscu. Warto wydrukować przed wyjazdem i zabrać ze sobą potwierdzenie przelewu oraz e-mail z ustalonymi warunkami, jak również podpisać umowę, która obu stronom da gwarancje bezpiecznej transakcji.

Comments are closed.