Wczasy nad morzem czy w górach

Wiele osób planując wakacyjny wyjazd staje przed dylematem czy wybrać wczasy nad morzem czy w górach.
Wypoczynek nad morzem jest chętnie wybierany przez rzeszę turystów. Nad morze przyciąga ich możliwość wypoczynku na słonecznej plaży, czyste powietrze i szum morskich fal. Dzieci bawią się piaskiem i budują z niego zamki pod okiem spokojnie odpoczywających rodziców. Nad morzem panuje sielska i przyjemna atmosfera. Jest jednak jeden warunek: podczas wczasów musi dopisać pogoda. Niestety widok morza i plaży zalanej deszczem nie jest atrakcyjny.
Alternatywą dla morza są góry, które wybierane są przez wczasowiczów lubiących spędzać czas na aktywnym wypoczynku. Świeże powietrze, szum lasów oraz możliwość wyboru różnych szlaków turystycznych kusi coraz więcej turystów. A przepiękne widoki rozprzestrzeniające się ze szczytów gór dla nie jednej osoby są nie lada atrakcją.
Bez względu na to czy wybierzemy morze czy góry warto zaplanować sobie wcześniej co będziemy robić w przypadku, jeśli pogoda nie dopisze podczas naszego urlopu. Dzięki temu nie będziemy mieć poczucia zmarnowanego czasu w deszczowe dni.
Zarówno morze jak i góry posiadają rzeszę swoich miłośników. Należy jednak zwrócić uwagę, że w górach sezon trwa cały rok, a nad morzem tylko latem.

Comments are closed.